Politici si mecanisme de business in sistemul de sanatate din Europa Centrala si de Sud-Est

01.07.2008

Forum Invest organizeaza in perioada 23-25 septembrie 2008 la Bucuresti a treia editie a conferintei “Politici si mecanisme de business in sistemul de sanatate din Europa Centrala si de Sud-Est”


Printre temele conferintei se vor numara: Implicatiile economice si de business la nivelul fiecarui stat, Sistemul de sanatate din Romania si noile norme europene, Strategii practice pentru health&wealth, Scheme de finantare, Reglementari privind parteneriatul public-privat, Informatizare si e-health, Oportunitati de investitii. Sunt invitati Kary B. Mullis, laureat al premiului Nobel pentru chimie, Androulla Vassiliou, comisar european pentru sanatate, Eugen Nicolaescu, ministrul sanatatii, prof. Dr. Vasile Astarastoae, presedintele Colegiului Medicilor, prof. Dr. Dumitru Lupuliasa, presedintele Colegiului Farmacistilor din Romania, dr. Vasile Ciurchea, presedintele Casei Nationale a Asigurarilor de Sanatate. Magdalena Badulescu, presedintele Agentiei Nationale a Medicamentului.
Mai multe detalii puteti obtine la telefon 021/311.56.10 sau pe mail la adresa [email protected]

Recomandări: