Actualitati de diagnostic si tratament in practica medicinei de familie

17.06.2008

Fundatia "Prof. Dr. Dimitrie Gerota" va organiza in perioada 26-28 iunie 2008 in Bucursti la Centrul Cultural al MIRA, str. Mircea Voda, nr. 17, sector 5, simpozionul cu tema "Actualitati de diagnostic si tratament in practica medicinei de familie".

Evenimentul este organizat in colaborare cu Directia Generala Medicala a Ministerului Internelor si Reformei Administrative (M.I. R.A.), Spitalul M.I.R.A. Prof. Dr. D. Gerota, Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila", Centrul de Diagnostic si Tratament al M.I.R.A. "Prof. Dr. N. Kretzulescu", Societatea Nationala a Medicilor de Familie din Romania, Fundatia "ELBE – ingrijiri la domiciliu", Asociatia "Sf. Nectarie Taumaturgul". Simpozionul va avea si sesiuni de postere.

Din comitetul stiintific fac parte Laurentiu Belusca – presedinte, Luminita Agache, Teodor Badescu, Cristina Beznea, Florian Bucovici, Nicolae Calomfirescu, Constantin Chira. 

Mai multe informatii puteti obtine pe adresele [email protected], [email protected]  sau la telefon 021-253.24.22.

Manifestarea stiintifica face parte din programul de Educatie Medicala Continua.

Recomandări:

X