Revista Romana de Bioetica, acreditata ISI

Sample image

Revista Romana de Bioetica, editata de Colegiul Medicilor Iasi a fost acreditata ISI de catre Thomson Scientific. Este a doua revista medicala din Romania care primeste aceasta prestigioasa recunoastere.


"Acreditarea se aplica incepand cu 1 ianuarie 2007. Va urma o analiza pentru a fi stabilit indicele de impact. Pentru lumea medicala romaneasca si mai ales pentru bioetica aceasta recunoastere, aceasta intrare intr-un club de elita poate constitui un eveniment cu conditia ca si in continuare revista sa pastreze standardele de calitate. In acest mod cercetarea romaneasca poate patrunde in circuitul international", a declarat prof. dr Vasile Astarastaoe, redactorul sef al Revistei Romane de Bioetica.
Revista Romana de Bioetica a fost infiintata in urma cu sase ani. Redactorul sef al revistei este prof. dr. Vasile Astarastoae, iar redactorul sef adjunct conf. dr. Beatrice Ioan. Din redactie mai fac parte Ortansa Stoica, Cristina Gavrilovici, Teodora Manea, Oana Stinca, Mihaela Catalina Vicol, Raluca Asandei, Ecaterina Enache, Catalin Iov, iar prof. dr. Gheorghe Scripcaru este presedintele Colegiului Editorial. Revista poate fi accesata pe adresa www.bioetica.ro[1]. Mai multe detalii despre Thomson Scientific puteti gasi si pe http://www.scientific.thomson.com/[2].

Recomandări:

X