Conferinta Asociatiei Laboratoarelor Medicale din Romania

15.05.2008

Cea de a patra Conferinta cu participare internationala a Asociatiei Laboratoarelor Medicale din Romania se va desfasura in perioada 18-21 iunie 2008 la Cluj Napoca. Principalele teme dezbatute vor Markeri de steatoza si fibroza în infectia cu virus hepatitic C

Investigatii de microbiologie în infectii urinare si boli cu transmitere sexuala, Bazele moleculare ale bolilor, Diagnosticul de laborator al leucemiilor acute si cronice, Noutati privind imunologia transplantului de organe si de celule stem, Noutati privind sindroamele de imunodeficienta, Noutati privind diagnosticul talasemiilor, Medicina de laborator bazata pe dovezi.
Conferinta va fi creditata cu puncte EMC. Informatii suplimentare pot fi gasite pe: http://www.almr.ro/raml2008/

Recomandări: