A V-a ediţie a Galei Medica

VĂ INVITĂM LA VOT!

Colegiul Medicilor din România organizează în ziua de 19 iunie 2013, la Teatrul Mic din Bucuresti a V-a ediţie a Galei Medica.

Ca în fiecare an, Gala Medica a nominalizat oameni şi proiecte interesante, inovative si mai ales extrem de utile pentru sistemul sanitar.

Prezentatoarea Galei Medica din acest an va fi Irina Păcurariu, realizator TVR.

În acest an, Gala Medica are câteva noutăţi. Avem trei categorii noi: De profesie medic in România (creată împreună cu Consiliul Investitorilor Străini), Medicul întreprinzător (creată împreună cu Banca Transilvania) şi Cel mai activ medic pe Internet (creată împreună cu Libra Internet Bank).

Alta noutate este faptul că la fiecare categorie vom acorda câte doua premii. Un premiu va fi acordat de Juriul Galei, iar al doilea va fi dat prin votul publicului. Atenţie! Un căştigător nu poate primi două premii. Dacă la o anumita categorie, alegerea juriului şi alegerea publicului va fi aceeaşi, premiul publicului va fi acordat celui de al doilea clasat.

Publicul poate vota pe site-ul Galei Medica gala2013.cmr.ro de astăzi, 11 iunie 2013 până luni, 17 iunie, orele 22,00.

Iata nominalizările Galei Medica de anul acesta:

Presă scrisă

Camelia Vlad, Transilvania Express pentru articolul „Anchetă Mytex. La Braşov, de o lună, nu se mai fac teste pentru tuberculoză”

Liliana Nicolae, Dilema veche, Cromozomul care dă peste cap “ordinea” din corpul nostru

Dr. Mihai Calin, Viata Medicala, Vânătorii şi gonaciul

Nicoleta Bănilă, Capital – Coloana vertebrală a sistemului sanitar: medicii români, cei mai obosiţi din UE

Dr. Răzvan Constantinescu, www.contributors.ro, Sistemul medical şi-a pierdut răbdarea

Gina Gheoca, Info-Sănătate, Reforma sistemului trebuie să vina de sus în jos

Audio-Video

Adriana Turea, Radio România Actualităţi

Cristina Mihăilă, Radio Iaşi

Televiziunea medicală