Upcoming call for expression of interest to improve healthcare systems

Stimați membri,
Va scriem pentru a vă informa despre viitoarea ocazie de a deveni unul din cei 17 experti ce se vor alătura unui comitet care își va desfășura activitatea in vederea îmbunătățirii sistemelor de sănătate din UE, in special in vederea asigurării sustenabilității financiare in sistemele europene de sanatate.
Comisia Europeana va face un apel oficial in saptamanile ce urmeaza si avem placerea sa va informam despre aceasta oportunitate.
Selectia va fi facuta de CE si va include experți din domeniile: îngrijiri primare, îngrijiri de spital, farmaceutice, cercetare si dezvoltare, preventie si promovarea sanatatii, finantarea sistemelor, sisteme de informatii si inregistrarea pacientilor, inechitati din sanatate.
Pentru mai multe informatii, va rugam sa accesați site-ul următor: http://ec.europa.eu/health/healthcare/docs/midday20120706.pdf
Secretariatul va inainta cererea dvs de indata ce va fi făcută publică de către comisie.

Cu stimă,
CPME Secretariat

(Comité Permanent des Médecins Européens)
(Standing Committee of European Doctors)
15 Rue Guimard – 1040 Brussels
tel: +32 2732 72 02
fax: +32 2732 73 44
secretariat@cpme.eu
www.cpme.eu

Recomandări:

X