A XXXI-a Reuniune a Chirurgilor din Moldova

A XXXI-a REUNIUNE A CHIRURGILOR DIN Moldova
 
 Stimate Doamne, Stimati Domni Dragi Colege si Colegi

Dupa un „respiro” de câtiva ani, justificat de schimbul dintre generatii, în cel mai autentic spirit al traditiei valoroase ai carui continuatori sunt, organizatorii reiau suita reuniunilor de la Piatra Neamt, carora doresc sa le confere o noua si meritata stralucire. Va invitam sa deveniti colaboratorii nostri nemijlociti si sa contribuiti, cu valoroasa Dvs. experienta, la reusita reuniunilor nemtene.

Asteptam nu numai prezenta si înscrierea Dvs. si a colaboratorilor Dvs. în program, ci si sugestii si propuneri referitoare la desfasurarea efectiva a reuniunii noastre. Organizatorii va confera latitudinea sa invitati, în numele lor, si alte personalitati medicale sau din alte domenii de activitate, din tara si din strainatate, ca participanti la reuniunea noastra. În asteptarea raspunsului Dvs., va dorim succesele meritate si va asiguram de întreaga noastra consideratie si pretuire.

COMITETUL DE ORGANIZARE

INFORMATII

În cadrul Reuniunii vor fi organizate: conferinte, sesiuni de comunicari si postere, gale de filme, lansari de carte, expozitii de fotografii, medicamente si materiale medicale, ca si expozitia deschisa de arta plastica, „in memoriam” Iulia Halaucescu (1924 – 2007), „Doamna acuarelei românesti”.

Iulia Halaucescu

Participantii sunt rugati sa comunice, pâna la data de 10 septembrie 2009, titlurile, autorii si formele de prezentare a lucrarilor cu care se înscriu în Program. Confirmarea acceptarii lucrarilor, pozitia lor în Program si amanuntele participarii efective vor fi comunicate în cel de al doilea anunt.

Taxa de participare este de 200 lei (însotitorii exceptati) si va fi achitata in Contul C.M.R. Neamt RO62CECENT0137RON0112417 – CEC BANK PIATRA NEAMT, cu specificarea „Pentru Reuniunea Chirurgicala” sau la prezentare.

Dispunem de echipamentele necesare pentru sustinerea, cele mai bune conditii, a materialelor stiintifice.

Conform traditiei, Reuniunea va oferi premii pentru cele mai valoroase lucrari prezentate în plen. În deschiderea Reuniunii, participantii sunt invitati la traditionalul cocktail de bun venit.

Pentru informatii si corespondenta va rugam sa va adresati:
– Dr. Iosif Köszeghi – Colegiul Medicilor Neamt, Str. Traian
Nr. 1. Tel. Fax 0233236282, GSM 0740190093
E-mail: [email protected]
www.colegiul-medicilor.ro
– Dr. Virgil Razesu – Piata Stefan cel Mare Nr. 2, ap. 50,
Tel. Fax 0233211843, GSM 0722551826,
E-mail: [email protected] [email protected]

Recomandări:

X