EUROSON 2008, Congresul European de Ecografie, 31 mai- 3 iunie 2008

23.05.2008

Federatia Europeana a Societatilor de Ultrasonografie in Medicina si Biologie (EFSUMB) impreuna cu Societatea Romana de Ultrasonografie in Medicina si Biologie (SRUMB) organizeaza in perioada 31 mai – 3 iunie 2008 Al XX-lea Congres al EFSUMB, A a XI-cea Conferinta Nationala de Ultrasonografie in Medicina si Biologie.

Congresul va fi creditat de catre Colegiul Medicilor cu puncte de EMC.
Programul stiintific al manifestarii include numeroase oportunitati educationale, sesiunile congresului acoperind o varietate mare de teme, inclusiv aplicatii clinice noi in ultrasonografie, aspecte controversate din practica curenta, date despre ultimele cercetari si descoperiri in ultrasonografie, simpozioane satelid. Pe parcursul congresului vor avea loc workshop-uri „Meet the expert” care vor oferi participantilor posibilitatea de a dezbate anumite teme cu expertii in domeniu.
Taxe de participare achitate pana la data de 1 aprilie 2008:
– pentru membrii EFSUMB*: 150 EURO
– pentru nemembrii: 200 EURO
– pentru participantii din tarile non UE: 100 EURO
– pentru medici rezidenti (sub varsta de 30 de ani): 90 EURO
Taxe de participare achitate dupa data de 1 aprilie 2008:
– pentru membrii EFSUMB*: 200 EURO
– pentru nemembrii: 250 EURO
– pentru participantii din tarile non UE: 150 EURO
– pentru medici rezidenti (sub varsta de 30 de ani): 100 EURO
Taxa de participare pentru cursurile postcongres: 100EURO/curs
Taxa de participare pentru cursul Basic Doppler: 80 EURO
Taxa de participare pentru o zi: 80 EURO
Taxa de participare pentru workshop-uri Meet the Expert: 20 EURO/zi, 40 EURO pentru cele 3 zile. Dupa data de 10 mai 2008 nu se vor mai face inregistrari.
* taxa redusa de participare se acorda pentru persoanele care se regasesc in baza de date a EFSUMB; membrii SRUMB care si-au achitat cotizatia pana la data de 20 iulie 2007 sunt in baza de date a EFSUMB, ceilalti participanti pot lua legatura cu SRUMB pentru a verifica daca sunt membrii EFSUMB.
Date importante:
15 FEBRUARIE 2008 – dead-line pentru trimiterea rezumatelor
1 APRILIE 2008 – dead-line pentru inscriere cu taxa redusa
15 APRILIE 2008 – dead-line pentru rezervarea de hotel
10 MAI 2008 – inchiderea inregistrarilor
Detalii privind modalitatile de plata se pot afla pe site-ul: http://euroson2008.ro

Recomandări: