„Actualitati in contraceptia de urgenta”

11.02.2008

Joi, 14 februarie 2008, la Restaurantul „Astoria” Iasi are loc manifestarea „Actualitati in contraceptia de urgenta”. Manifestarea se adreseaza asistentilor de farmacie din reteaua retail si spitale a judetului Iasi.


Vor abordate teme precum „Metode contraceptive disponibile in Romania. Clasificare. Cadrul legal actual”, „Prezentarea contraceptiei de urgenta: tipuri de contraceptie de urgenta, mecanisme de actiune, situatiile in care se foloseste, eficienta metodei, efecte secundare. Avantaje si dezavantaje” si „Contraceptia hormonala de urgenta”

Coordonatorul programului este dr. Vlad Radu Gheorghita de la Spitalul Clinic de Obstetrica Ginecologie „Elena Doamna” Iasi.

Manifestarea este sponsorizata de Compania Gedeon Richter Romania S.A.

Manifestarea este creditata de Ordinul Asistentilor Medicali si Moaselor din Romania cu 6 credite EMC.

Recomandări: