Program de perfectionare in Creta/Malta in septembrie 2011 acreditat de Colegiul Medicilor

Colegiul Medicilor din Constanţa în colaborare cu Facultatea de medicină şi cu Direcţia de Sănătate Publică din Constanţa, organizează un program de perfecţionare în domeniul medical, în Creta/ Malta care se va derula în septembrie 2011.  Această manifestare va fi structurată pe patru serii a câte 8 zile, fiecare serie cuprinzând câte 2 cursuri în diferite specialităţi medicale.

Cursurile vor fi susţinute de personalităţi marcante ale vieţii medicale dobrogene, ceea ce va ridica la un înalt nivel rezonanţa acestei manifestări.

 

 

Informaţii detaliate referitoare la organizarea cursurilor precum si despre tematica ştiinţifică a acestora le puteti găsi pe site-ul: www.cmr-ct.ro sau pe email: [email protected] sau tel: 0241-510098. Limba oficială a simpozionului este limba română.

Manifestarea va fi creditată corespunzator de catre Colegiul Medicilor din Romania.

Termenul de inscriere a fost prelungit pana pe data de 01.06.2011.

 

Brosura Creta

Brosura Malta

 

 

 

 

Recomandări: