Incep inscrierile pentru Gala Medica

Colegiul Medicilor din România va organiza în luna aprilie 2010 cea a doua editie a Galei Medica.
“Ne dorim să susţinem în continuare cei mai activi actori implicaţi în sistemul sanitar. Cel mai adesea, este mediatizată partea negativă din sistemul sanitar. Există însă oameni şi instituţii care fac ca sănătatea să funcţioneze chiar şi în aceste condiţii grele. Gala Medica se adresează lor şi îşi propune să îi facă cunoscuţi”, a declarat prof. Dr. Vasile Astărăstoae, preşedintele Colegiului Medicilor din România.

Cei care doresc sa participe la a doua editie a Galei Medica trebuie sa se inscrie in perioada 15 februarie – 15 martie, trimitand un e-mail la adresa n [email protected] Aceasta adresa de e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat ca a putea vizualiza pagina. cu numele intreg,  un CV, categoria la care doresc să participe, motivaţia pentru care o fac şi descrierea proiectului (acolo unde este cazul), articolul sau reportajul video.
Vă invităm să vă înscrieţi în perioada 15 februarie – 15 martie la următoarele categorii:
• Jurnalism de sănătate (presă scrisă, audio-video, online)‏
• Cel mai bun comunicator medic
• Cea mai activă asociaţie de pacienţi
• Cea mai activă asociaţie studenţească din universităţile de medicină
• Cel mai bun produs de finanţare pentru medici
• Cea mai buna iniţiativă în domeniul bancar pentru medici
• Premiu pentru inovaţie medicală
• Internet medical (cel mai activ site pentru medici în 2009, blogul anului – medici)
• Premiul cititorilor
După terminarea perioadei de înscriere, juriul format din reprezentanţi ai Colegiului Medicilor din România va face trei nominalizări care vor fi postate pe site-ul gala.medicalnet.ro, iar cititorii vor putea vota. Persoana sau proiectul care vor avea cel mai mare număr de voturi va primi un premiu special al cititorilor.
Cele trei nominalizări din fiecare categorie vor fi prezentate atât în cadrul Galei dar şi înttr-un număr special al revistei Medica dedicat acestui eveniment.

Recomandări: