Comunicat de presa – colaborarea cu Ministerul Sanatatii

30.01.2009

Colegiul Medicilor din Romania isi arata disponibilitatea de a colabora cu Ministerul Sanatatii. Prof. dr. Vasile Astaratoae, presedintele CMR ii propune din nou ministrului Sanatatii dr. Ion Bazac prin intermediul unei scrisori sa stabileasca o intanire intre conducerea Ministerului Sanatatii si Biroul Executiv al Colegiului Medicilor din Romania.

Prima scrisoare cu o astfel de propunere a fost trimisa la data de 16 ianuarie 2009.  
Propunerea vine in urma declaratiei publice facute de ministrul Sanatatii in care cheama Colegiul Medicilor la parteneriat.
“CMR isi manifesta astfel disponibilitatea de a colabora atat timp cat interesele si imaginea corpului medical nu sunt lezate de masuri abuzive”, se arata in scrisoare. 

Recomandări: