Conferinta Nationala de Cardiologie in Medicina Generala

10.06.2008

In perioada 3-5 iulie 2008 va avea loc la Bucuresti, la Palatul National al Copiilor Conferinta Nationala de Cardiologie in Medicina Generala – 2008. Sunt asteptati la lucrari peste 1000 de medici.

Presedintele conferintei este prof. dr. Mircea Cinteza, iar presedinte de onoare prof. dr. Leonida Gherasim. Din Consiliul Stiintific fac parte prof. printre altii Dr. Catalina Arsenescu, prof. Dr. Ovidiu Bajenaru, prof. Dr. Serban Balanescu, prof. Dr. Radu Capalneanu, prof. Dr. Gh. A. Dan, Conf. Dr. Roxana Darabont, prof. Dr. Dan Deleanu, Prof. Dr. Doina Dimulescu, conf. Dr. Dan Gaita. 

Printre temele conferintei se numara Hipertensiunea Arteriala, Cardiopatia ischemica, Infarctul miocardic, Insuficienta cardiaca,  Cardiologia preventiva, Fibrilatia atriala, Diabetul si bolile CV, Cardiologia interventionala.

Conferinta Nationala de Cardiologie in Medicina Generala  este un Curs National de Cardiologie – acreditat C.M.R. Inregistrare on-line se pot face pe site-ul www.medica.ro.

Recomandări:

X