Conferinta Nationala a Asistentilor din Domeniul Sanatatii in Munca

23.05.2008

Societatea Romana de Medicina Muncii si Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru microbiologie si Imunologie „Cantacuzino” organizeaza in perioada 6-7 iunie 2008 Conferinta Nationala a Asistentilor Medicali din Domeniul Sanatatii in Munca (Medicina Muncii – Medicina de intreprindere). Conferinta va fi creditata de catre Colegiul Medicilor din Romania cu puncte de EMC.

Tematica conferintei include:
Rolul asistentului medical de sanatate in munca in cadrul echipei multidisciplinare de sanatate in munca, Medicina muncii in unitatile spitalicesti,
Actualitati privind identificarea si evaluarea riscurilor profesionale,
Actualitati privind evaluarea unor functii ale organismului cu ocazia examenului medical la angajare si periodic,
Actualitati in psihologia muncii si psihologia organizationala,
Etica si medicina muncii,
Actualitati in domeniul informarii.

Taxa de participare este de 30 RON si se poate achita in contul BRD, filiala Titan, RO84BRDE441SV14980584410 sau direct la Institutul de Sanatate Publica Bucuresti, str. Dr. Leonte, nr. 1-3, et III, tel: 318.36.20, pana la data de 25 mai.
Informatii suplimentare se pot obtine la D-na Mariana Dumitrof, tel: 021-318.36.20, int 164, e-mail: [email protected], sau la D-na Doina Nitulescu tel: 021-318.36.20, int 133, e-mail: [email protected]

Recomandări:

X