Conferinta Internationala de Psihiatrie Romano-Maghiara

04.03.2008

Asociatia Psihiatrica Romana, Asociatia Psihiatrica Maghiara, ASP Harghita, Spitalul Judetean de Urgenta Mircurea Ciuc, Colegiul Judetean al Medicilor harghita, Fundatia “Cry for Help” organizeaza Simpozionul National de Psihiatrie (Editia a V-a) si Conferinta Internationala de Psihiatrie Romano-Maghiara (editia a V-a) in perioada 26-29 iunie.

Manifestarea care se va desfasura la Miercurea Ciuc va avea ca tema “Tulburari afective. Comportament autolitic”. Limbile oficiale vor fi romana si maghiara, cu traducere sincron-simultana.

Taxa de participare este de 135 euro pentru medici. Rezidentii si studentii vor plati 40 de euro. Rezidentii cu lucrari al caror prim autor sunt vor fi scutiti de taxa de participare. Taxa integrala cuprinde: ecusonul, mapa simpozionului, participarea la lucrari si standuri, diploma de participare, coctail de bun venit, pauzele de cafea, 3 mese de pranz, banchetul.

Mai multe informatii pot fi obtinute de la Hompoth Erika (0741-162.131, 0266-371.103) sau dr. Veress Albert (0266-530.311, 0744-812.900), e-mail: [email protected], sau [email protected]

Toti participantii vor primi la sfarsitul manifestarii un Certificat de participare cu mentiunea orelor de educatie medicala continua (EMC) cu care a fost creditat evenimentul de catre Colegiul Medicilor din Romania.

Recomandări:

X