Scrisoarea prof. Vasile Astarastoae

07.03.2009 Stimati colegi,

Adunarea Generala a Colegiului Medicilor din Romania, programata pentru data de 27 martie 2009, va avea drept tema "Conditia medicului din Romania" sugerata si stabilita ca urmare a evolutiei ultimelor evenimente mediatice, in care medicii au fost blamati sau au devenit tinte ale unor injuste aprecieri.

Deoarece la acest eveniment vor participa ministri, parlamentari, Presedintele tarii (cu mare probabilitate) si alti decidenti, dorim sa le transmitem acestora un mesaj direct si real, care sa reprezinte opiniile si atitudinile corpului medical. În acest sens, derulam o cercetare sociologica cu o firma specializata (Pragma Consult) privind satisfactia si conditia profesionala a medicului in Romania.

Va rog, in consecinta, sa completati chestionarul atasat, destinatia lui fiind tocmai de a culege puncte de vedere cu privire la subiectele amintite anterior.

Cu multumiri,
Presedintele Colegiului Medicilor din Romania,
Prof. univ. dr. Vasile Astarastoae

Pentru a completa chestionarul: urmati acest link, parcurgeti toata pagina dupa care apasati butorul TRIMITE