Alegerile pentru organele de conducere teritoriale si nationale ale Colegiului Medicilor din Romania

Stimati colegi,
Va anuntam ca in luna martie 2020 se vor desfasura alegerile pentru organele de conducere teritoriale si nationale ale Colegiului Medicilor din Romania, precum si pentru organele de control ale colegiilor teritoriale.
Functiile pentru care se candideaza sunt urmatoarele:  
-reprezentant in Adunarea Generala a C.M.R;
-membru al Consiliului Judetean al colegiului medicilor;
-membru in comisia de cenzori a colegiului teritorial;

Conform Regulamentului Electoral, candidaturile pentru aceste functii se vor depune la sediul Colegiului Medicilor Neamt in perioada 1-10 februarie 2020 (in zilele lucratoare), in intervalul orar 9,00-16,00.
Modelul declaratiilor de candidatura il puteti descarca de aici, sau la secretariatul colegiului.
Perioada de desfasurare a alegerilor o vom comunica ulterior.
Relatii suplimentare la Colegiul Medicilor Neamt.

Recomandări:

X