Nominalizaţii Galei Medica 2014

A VI-a ediţie a Galei Medica, eveniment organizat anual de Colegiul Medicilor din România, îşi anunţă nominalizaţii.

Vă invităm la vot! De astăzi, 11 iunie, orele 12.00 până la data de 22 iunie, orele 18.00 puteţi vota online pe site-ul gala2014.cmr.ro.

La fiecare categorie, un premiu va fi acordat de juriu, unul de public prin votul online.

Nominalizările Galei Medica – 2014:

”Cel mai bun comunicator medic” –  dr. Irina Badrajan, dr. Alis Grasu, prof. Dr. Florin Mihălţan, dr. Simona Carniciu.

”Medicul implicat – premiul „Dr. Alexandru Pesamosca” – conf. Dr. Aurel Bizo, dr. Dănuţ Cocoi, dr. Dan Farcaş.

”De profesie medic în România” – dr. Carmen Pantiş, dr. Ioana Grigoraş, dr. Dan Cristea, dr. Mădălina Dobrescu.

”Lideri de mâine” – dr. Anca Simionescu, dr. Vlad Nechifor, dr. Camelia Diaconu, dr. Vlad Predescu, dr. Bogdan Codorean.

”Premiu pentru inovaţie medicală” –  Clusterul Regional Inovativ de Imagistică Moleculară şi Structurală Nord-Est (IMAGO-MOL), Reţeaua Orphanet.

”Jurnalism de sănătate” – presă scrisă – Ioana Cătălina Seciu Ivaşcu, Ziarul de Bacău, Demostene Sofron, Ziarul Făclia, Cluj Napoca, Anca Ardeleanu, revista Medic.ro şi revista Med-Farm.

”Jurnalism de sănătate” – audio-video – Emanuela Schweninger – Realitatea TV, Claudia Laslo – Radio România, Mihaela Julieta Ghiţă, Informaţia TV Satu Mare, Iulia Vişan – Pagina Medicală, Televiziunea Medicala Timişoara.

”Medicul întreprinzător” –  dr. Matei Ilie, dr. Ştefania Tudorache, dr. Nicolae Ciufu.

”Managementul cabinetului” – Sapiens Medical Center – Bucureşti, Centrul Medical Medis – Iaşi, Centrele de excelenţă ARES – Bucureşti, Smart Medical Clinic SRL.

”Cea mai bună campanie în sănătate” – Registrul Naţional al Donatorilor Voluntari de Celule Stem – Donează o şansă la viaţă!, Donează cuvinte! – Asociaţia Litlle People, Societatea Română de Diabet, Nutriţie şi Boli Metabolice – Controlează-ţi diabetul!

Proiect relevant al unei asociaţii de pacienţi – Asociaţia Antiparkinson – Parkinsonul prin ochii tinerilor,  Asociaţia Antiparkinson – Parkinsonul prin ochii tinerilor, Asociaţia OncoHope – Oncohelp, Asociaţia Little People – Şcoala Mea în Spital/Fun School – un program naţional destinat pacienţilor oncopediatrici care oferă dreptul fundamental la educaţie, Asociatia pentru Sprijinirea Pacienţilor cu Tuberculoză Multidrog Rezistentă (ASPTMR) si Uniunea Naţională a Organizaţiilor Persoanelor Afectate de Hiv/Sida (UNOPA) – Reţea de suport pentru pacienţii cu Tuberculoză Multidrog RezistentăAsociaţia, SM SPEROMAX ALBA – Centru de Consiliere şi Informare pentru persoanele cu Scleroză Multiplă din judeţul Alba, Asociaţia Persoanelor cu Talasemie Majoră – Ziua Internaţională a Talasemiei.

Mai multe detalii despre nominalizaţi şi despre concurs puteţi găsi pe site-ul gala2014.cmr.ro.

ATENŢIE! La fiecare categorie, puteţi vota o singură dată.