În atenția domnului Președinte interimar Alfred – Robert SIMONIS

Ref la propunerea legislativă PL-x nr. 33/2024 – Proiect de Lege pentru aprobarea Ordonanţei de urgenţã a Guvernului nr.115/2023 privind unele măsuri fiscal bugetare în domeniul cheltuielilor publice, pentru consolidare fiscală, combaterea evaziunii fiscale, pentru modificarea şi completarea unor acte normative, precum şi pentru prorogarea unor termene.
Având în vedere propunerea legislativă pentru aprobarea Ordonanţei de urgenţã a Guvernului nr.115/2023 privind unele măsuri fiscal bugetare în domeniul cheltuielilor publice, pentru consolidare fiscală, combaterea evaziunii fiscale, pentru modificarea şi completarea unor acte normative, precum şi pentru prorogarea unor termene înregistrată la Camera Deputaților sub nr. PL-x nr. 33/2024, Colegiului Medicilor din România vă transmite rugămintea de a aviza favorabil propunerea Senatului privind Proiectul de Lege pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.115/2023 în sensul de a fi abrogate dispozițiile Art. XXXVIII din OUG nr. 115/2023.

The post CMR către Camera Deputaților: Necesitatea de a aviza favorabil propunerea Senatului privind Proiectul de Lege pentru aprobarea OUG 115/2023, în sensul de a fi abrogate dispozițiile Art. XXXVIII din OUG nr. 115/2023 appeared first on Colegiul Medicilor din România.