Alegeri Colegiul Medicilor Neamt , 18-20 noiembrie

Va aducem la cunostinta ca in perioada 18-20 noiembrie 2011 va avea loc la sediul Colegiului Medicilor neamt, Bdul Traian, nr. 1, etaj 2, alegerea membrilor Consiliului Judetean al Colegiului Medicilor Neamt pentru mandatul 2011-2015, a reprezentantilor in Adunarea Generala Nationala a Colegiului Medicilor din Romania si a membrilor in Comisia de Cenzori.

Lista candidatilor – alegeri 18-20 noiembrie 2011

Regulament electoral <<click aici

Dreptul de vot, precum si dreptul de a fi ales in organele de conducere il au numai medicii membri ai CMR.

Dreptul de a alege si de a fi ales se poate exercita numai in cadrul colegiului al carui membru este medicul respectiv.

Dovada calitatii de membru al colegiului local se va face, acolo unde alegatorul nu se gaseste pe lista alegatorilor, cu ultima chitanta a platii cotizatiei.

O persoana poate candida atat pe lista membrilor consiliului local, cat si pe aceea a reprezentantilor in Adunarea Generala Nationala si separat pentru comisia de cenzori.

Candidaturile se vor depune personal la secretariatul Colegiului Medicilor Neamt, in perioada 24 octombrie – 4 noiembrie 2011, intre orele 08.00-16.00.

Modelul de candidature si regulamentul electoral se afla la sediul colegiului si pe site, la adresa www.colegiul-medicilor.ro.

Candidaturile vor fi adresate comisiei electorale locale si vor cuprinde:

a)  Numele si prenumele, domiciliul, specialitatea si gradul profesional si, acolo unde este cazul, titlul stiintific;

b)  Mandatul sau mandatele pentru care intelege sa candideze;

c)   Functiile pe care le detine in alte organisme statale, administrative, sindicale sau profesionale;

d)   Mentionarea obligatorie daca a avut sanctiuni din partea CMR, sanctiuni care sa nu fie radiate la data depunerii candidaturii;

e)  Data si semnatura.

Pentru informatii suplimentare va rugam sa ne contactati la sediul Colegiului Medicilor Neamt, Piatra Neamt, bdul Traian, nr. 1, etaj II, la numerele de telefon 0233/236282; 0233/215654.

Participarea dumneavoastra este foarte importanta pentru alegerea celor care va reprezinta.

Va multumim anticipat pentru intelegere si participare.

Comisia Electorala a Colegiului Medicilor Neamt

Colegiul Medicilor Neamt